ZEYGEM Yeni Pilot Adaylarını Arıyor

Photo of author

By admin

Zeytinburnu Gençlik Merkezi (ZEYGEM)’nin ücretsiz olarak sunduğu İha-1 Pilot eğitimleri’nin 5’inci dönemi için başvuruları kabul edilmeye başlandı. 

Zeytinburnu Gençlik Merkezi (ZEYGEM), halk arasında ‘drone ehliyeti’ olarak bilinen İnsansız Hava Aracı (İha-1) Pilot sertifikası eğitimlerine devam ediyor. 5’inci dönem İha-1 Pilot eğitimlerine katılım için başvuruları kabul etmeye başlayan ZEYGEM’, bu eğitimlerle ticari amaçlarla insansız hava aracı kullanmak isteyen gençlere gerekli bilgi ve beceriler kazandırıyor. Bu sayede sivil havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli İHA pilotlarının Zeytinburnu’ndaki gençler arasından yetiştirilmesine de katkı sağlamış oluyor. 

GELECEĞİN DRONE PİLOTLARI ZEYTİNBURNU’NDA YETİŞİYOR

Zeytinburnu’nda ikamet eden 15-25 yaş arası gençlere ücretsiz olarak verilen eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, eğitim sonunda; İHA hakkında genel bilgi sahibi olurken, İHA sahibi ve pilotunun sivil havacılık kuralları kapsamındaki yasal sorumluluklarını kavrıyor, hava aracının uçuş dinamiği ve prensiplerini öğrenerek, kumanda edilebilir sistemleri ve İHA ile ilgili teorik ve pratik eğitimler ile temel havacılık prensiplerine sahip oluyorlar.

Yaygın olarak drone ehliyeti diye anılan SHGM Onaylı Ticari İHA-1 ehliyeti ile ağırlığı 25 kilograma kadar olan cihazlar kullanılabiliyor. ZEYGEM eğitimleri, SHGM tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olan İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol puff seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com